ISO 9001-2008


GMINA 
FAIR PLAY 2003 

CERTYFIKAT 2003
Nowoczesne Zarządzanie
w Administracji Publicznej
 
   GMINA SKARSZEWY, Plac Gen. J. Hallera 18,  83-250 SKARSZEWY,

woj. pomorskie, pow. starogardzki
tel. 58 588 22 01, 58 588 22 02, 58 588 24 03, fax. 58 588 26 51
www.skarszewy.pl. e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
NIP: 592-20-56-164, Regon: 191675741

SKARSZEWY
  Rachunki bankowe URZĘDU MIEJSKIEGO                      Pliki COOKIE   
JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com
Start
Wieści z parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe
 Skorzystaj z duchowej odnowy
Ksiądz proboszcz Dariusz Leman oraz ksiądz wikary Marcin Miotk do skorzystania z Rekolekcji Adwentowych, które poprowadzi oficjał sądu ks. Wiesław Mazurowski. Rekolekcje rozpoczęły się od pierwszej niedzieli adwentu.
 
Następnie od poniedziałku do środy o godz.18.00 będziemy wsłuchiwać się w słowo od Boga, który pragnie w nas ożywić swojego ducha, dając każdemu z nas okazję, abyśmy inaczej spojrzeli na człowieka- męża, żonę, dzieci i tych co mijamy na co dzień.

  • REKOLEKCJE ADWENTOWE
od poniedziałku do środy godz.18.00

  • RORATY
od poniedziałku do piątku godz.7.00

  • SPOWIEDŹ ŚW
15 minut przed każdą Mszą św. oraz świąteczna  20 grudnia od godz.15.30-17.00 18.00-19.00


PIĘKNY PREZENT…
Zapraszamy do nabywania bombek i kalendarzy nawiązujących do historycznego wydarzenia jakim było zbudowanie kościoła w 24h. Przedstawiamy wam trzy wzory bombek. Wysokość 10 cm. Będzie to wspaniały i niedrogi prezent dla tych, których odwiedzimy podczas świąt Bożego Narodzenia.
 
Zachęcamy również do nabycia Kalendarz na rok 2014 zawierający piękną galerię zdjęć z tego wydarzenia.
 
Cały zysk zostanie przekazany na doposażenie  kościoła 24h ( zakup żyrandoli, montaż elektryki, otynkowanie ścian, itp) Produkty te możemy nabyć w naszym kościele oraz w  sklepiku na rynku HONIA.  Przyjmujemy również  zamówienia na adres Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

A PO NOWYM ROKU…
Nie może być okresu świątecznego bez koncertu gwiazd. W tym roku zawita do parafii Św. Maksymiliana w Skarszewach znany zespół Czerwone Gitary. To 5 stycznia w naszym kościele usłyszymy piękne kolędy, pastorałki oraz największe przeboje tej grupy. Już dzisiaj można nabywać bilety wstępu w cenie 10 zł (w zakrystii, w biurze parafialnym oraz w kilku punktach sprzedaży) na to wielkie wydarzenie.
 
Czerwone Gitary - polski zespół rockowy założony przez Jerzego Kosselę i Henryka Zomerskiego 3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Cristal" w Gdańsku. Uważany za jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Ze względu na podobny image, charakter muzyki, a także ogromny - jak na warunki socjalizmu lat 60. - sukces komercyjny i popularność w kraju i za granicą często traktowany jako odpowiednik grupy The Beatles po wschodniej stronie żelaznej kurtyny. Największe osiągnięcia zespół odniósł do czasu wewnętrznego rozpadu w roku 1970, gdy tworzyli go Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Bernard Dornowski i Jerzy Skrzypczyk.
http://www.youtube.com/watch?v=lQEv6OPsvfY 
http://www.youtube.com/watch?v=lCVSZqpcTSo
http://www.youtube.com/watch?v=SST4ou-AOgU&list=RDI0CGYH0hmC4
  

PIERWSZE NOWE WITRAŻE W PREZBITERIUM
Na załączonych zdjęciach możemy obserwować również pierwsze efekty wymiany okien witrażowych w prezbiterium. Dzięki nowym projektom, okna te dodały sacrum temu miejscu. Fundatorem  witrażu z herbem Skarszew jest Urząd Miejski w  Skarszewach.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Skarszewy na Facebook'u

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne

Strategia Rozwoju Woj. Pomorskiego

Wirtualne Skarszewy

Parafia św. Maksymiliana

Parafia św. Michała

Chata Kociewia

Kociewiacy.pl

Powiat Starogardzki

Wrota Pomorza

Codziennik prawny