Przejdź do głównej treści

Gmina Skarszewy
Urząd Miejski

020 telephone 3 58 588 22 01  021 email skarszewy@skarszewy.pl 035 calendar pon. wt. czw.: 7:30-15:30, śr: 7:30-17:30, pt: 7:30-14:00

Burmistrz Skarszew Jacek Pauli powołany do Rady Klimatu i Środowiska przy Prezydencie RP

Burmistrz Skarszew Jacek Pauli został powołany do Rady Klimatu i Środowiska przy Prezydencie RP Karolu Nawrockim – nowego gremium doradczego skupiającego kilkunastu ekspertów z całej Polski. Jego obecność w Radzie to ważny głos samorządów w kształtowaniu polityki klimatycznej państwa, szczególnie w obszarze finansowania i realizacji inwestycji ekologicznych na poziomie lokalnym.
Udział burmistrza Skarszew w pracach Rady to istotne wyróżnienie dla lokalnego samorządu. Jacek Pauli będzie odpowiadał za przedstawianie perspektywy jednostek samorządu terytorialnego, w szczególności w zakresie realizacji inwestycji ekologicznych oraz ich finansowania.
Jacek Pauli posiada wieloletnie doświadczenie w pracy doradczej na szczeblu centralnym. Przez ostatnie 7 lat współpracował z byłym Prezydentem RP Andrzejem Dudą, jako członek Rady ds. Samorządu Terytorialnego.
Jednym z kluczowych tematów, które zamierza poruszać w ramach prac Rady, jest kwestia pogłębienia Wisły – inwestycji o strategicznym znaczeniu zarówno dla ochrony środowiska, jak i rozwoju gospodarczego kraju.
„Samorządy odgrywają kluczową rolę w realizacji polityki klimatycznej. Chcę wnieść do prac Rady praktyczne doświadczenie związane z wdrażaniem inwestycji ekologicznych oraz wskazać realne wyzwania finansowe, z jakimi mierzą się gminy. Jednym z priorytetów będzie również temat pogłębienia Wisły jako projektu o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa i rozwoju” – podkreśla burmistrz Skarszew Jacek Pauli.
Powołanie do Rady stanowi wyraz uznania dla dotychczasowej działalności burmistrza oraz szansę na skuteczniejsze reprezentowanie interesów samorządów w kształtowaniu krajowej polityki klimatycznej i środowiskowej.
 
kn 2
 
kn 3